E - R    7.30 - 18

TUTVUSTUS

Arst:                      Terje Arak
Suhtluskeeled:    eesti, vene, inglise, norra

Kirurgia osakond on töötanud Gildi 8 asuvas Tartu Linna Polikliiniku majas aastakümneid. Protseduuride keerukus ja hulk on aasta-aastalt tõusnud. Nii raviti näiteks 2013. aastal 658 patsienti. Teostati esimesed rasvkoe tüvirakkude siirded Dupuytreni kontraktuuri raviks. Olemas on pidev side SA TÜ Kliinikumiga, kuhu vajadusel patsient edasi suunatakse.

2014.a. 1. aprillist ei jätkanud Haigekassa, vaatamata aastatepikkusele korralikule lepingutäitmisele ja pikkadele järjekordadele, meiega koostööd ning andis ambulatoorse kirurgia lepingu erakliinikutele. Sellele vaatamata on tööd jätkatud, kuigi patsiendid on sunnitud teenuse eest ise maksma.

Kirurgia osakond paikneb kahel korrusel:
Konsultatsiooniks palume pöörduda läbi registratuuri kolmandal korrusel asuvasse kab. 305.
Esimesel korrusel kab. 102 asub protseduuridetuba. Kokkulepitud ajal lõikusele tulles tuleks oodata just selle kabineti ukse taga.

3. korrusel asuvad ka radioloogia osakond ning laboratoorium, mis muudavad vajalikud täpsustavad uuringud kiiresti ja lihtsalt kättesaadavaks. Polikliinikus asub ka apteek ja füsioteraapia osakond.

Hetkel töötab osakonnas 1 kirurg, 2 med.õde ja 1 hooldusõde. Kirurg ja üks med.õdedest töötavad põhikohaga SA TÜ Kliinikumis.

Ambulatoorsel vastuvõtul saab lisaks haiguste diagnostikale kiiresti abi pindmiste pehmekoe infektsioonide korral (sissekasvanud küüne korrektsioon, mädanike avamine jne.), teostatakse erinevaid ravisüsteid, blokaade valu leevendamiseks.

Protseduurid teostatakse kirurgia osakonnas paikse tuimestusega, seejuures ka juhteanesteesias ehk närvituimestuses. Võimalus on lõikusjärgseks toibumiseks protseduuritoa kõrval ruumis.